Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Bu bozukluğun temel öğeleri;  dikkatin kolay dağılması, dikkati sürdürmede bozukluk, dikkatsizlik, hiperaktivite ve dürtüselliktir. 

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı alan çocuklar çok hareketli, yaramaz, ebeveynin isteklerini yerine getirmeyen, söz dinlemez çocuklardır. Öte yandan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların karşılaştıkları zor durumlarda çabuk pes etme, anlık isteklere karşı koyamama, kural ve yönergelere uymada zorluk çekme temel özelliklerindendir. 

DEHB’li çocukların aileleri genellikle çocukları okula başladıklarında hekime başvururlar.  Okul öncesi yaşlardaki çocuklarda davranışı kontrol altında tutmak ve erken yaşta ilaç kullanımından kaçınmak amacıyla uygulamalı davranış analizine (UDA) dayalı programlar tercih edilir. UDA’ ya dayalı programlarda amaç, istendik davranışları ödüllendirerek bu davranışların artırılması ve toplumsal uyumun güçlendirilmesidir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermeye hazırız.

Hızlı iletişim
  • (0224) 618 1686
  • (0555) 057 6145
  • info@altinyildizrehabilitasyon.com
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM